Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola
 
 
 

2017 Dotek Větru

Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola  - 2017 Dotek Větru

Kdo je ten, co pohladí vždycky křídla i tvář?

Hra s Větrem, o Větru a na Větru. Pomůcky, pomocníci, metodika a impprovizace podle počasí! Vítr umí pohladit a čistit bezpodmínečně a umí dát i pohlavek! Až 3hodiny zábavy pro 20 až 100 dětí najednou. Optimum je max.21, jako to máme na letním leteckém táboře už několik let. Trasa skrz letiště a 9 zastávek a úkolů.

DENÍK 2017

Obrazovou dokumentaci najdete v popisu hry, kterou můžete zažít každou víkendovku až do roku 2025.

Program do jara. Vsadili jsme se s dědoušky z Oldtimer gliding clubu, že jedna holka + její tým, dokáže během jedné sezóny, pobavit a rozesmát na letišti 1000 dětí. A to byl jen začátek. Jen první ročník hry a první ročník školky. Odvážně jsme navrhli celý program na 9let 2017-2025 a dali jsme naše zkušenosti k dispozici pro oslavu k blížícímu se výročí 100.let československého létání. Vydali jsme se HLEDAT TALENTOVANÉ DĚTI A JUNIORY.

Mezitím umřel Český svaz letců a byl v tom roce nahrazen novým Českým svazem letectví. Oni se vydali pro změnu cestou otevření se nejen piloům, ale veškerému leteckému personálu a všem sportům a hledání 100.legendárních osobností a kromě záchrany místních krajských poboček i lepšímu sdružování leteckých muzejníků. Naše setkávání na Rané s Koďasem&spol. zapříčilo nastartování Muzea létání na Rané. Historie nás baví! Je to i naše minulost. Český svaz letectví se okolo nás mihnul skrze poradce a nadšence pro vojenskou historii. Za několik let se naše cesty protnou...ale to má teď čas.

Hlavním místem pro školku se stalo letiště Hosín, kde jsme vybudovali rodinné zázemí a kde naše rodina disponuje nemalým majetkem. Přesto jsme se potýkali s potížemi pozemků. Každý "zákaz pohybu dětí" vyvolal novou smlouvu na další pozemky. Bude to ještě legrace! Založíme neziskovku, zapsaný ústav pro výzkum, vývoj a podporu gravitačních her. Rozumějte PRÁCI! Hrábě, vidle, lopaty, padáky, letadla...

První syn z naší rodiny, který byl u založení dětského leteckého klubu, nastupuje do opravdického výcviku létání na pilotní licenci. Míša Machartová se tak stává první paraglidingovou mámou a instruktorkou, která si troufne učit vlastní letecké kuře! Letecká školka je tedy pokřtěna přímo v terénu a na Rané a další speciální děti se můžou těšit na neuvěřitelné...chceme dětské padáčky i letadlo=trenažér!

Jedeme kvůli tomu na největší evropskou výstavu Aero Friedrichshafen 2017. Těch novinek tam budeme prezentovat víc. Například první létající vozidlo vírník GyroMoution od AutoGyra s českým patentem na elektrický pohon kol a možnost ježdění po běžných silnicích. Vždycky jsme byli vývojáři. Speciálně pro paramotory. Ten princip zůstává podstatou naší práce v několika nových leteckých sportech a bude základem i pro vznik motorové talentované mládeže LAA ČR.

Bereme sebou na jednání i maskota dětského klubu a hry na létající plyšáky - Hosínkou DRačici s padáčkem. Na jednání s výrobcem LAK 16 zveme i prezidenta LAA ČR Jana Brskovského. To proto, aby měl představu, co máme v plánu už 10let! Protože máme v rodině závodního plachtaře a ten si svá letadla kupoval právě tam! Víme, že v Litvě děti mohou létat od 9let. Systém dětského létání tam žije od 80´let z dob CCCP a jejich DOSAF aeroklubu.

Bohužel mužská ješitnost opět boduje a blokuje pomoc...Litevci mají moc práce a pan prezident nedokáže překousnout, že to nebude On, kdo to zrealizuje. Nevadí, jsme zvyklí, že každý "mecenáš a sponzor" by chtěl být jediný výhradní otec. My ale máme systém hry i klubu i sdružení leteckých rodičů Aero Junior postavený a inspirovaný životem včel a čmeláků! Proto občas uslyšíte slovo "Matka Královna". Je to 1000+ let funkční způsob zachování rodu. Nejlepších letců otců je alespoň 6 a jejich přispěním může roj obnovovat sám sebe.

V zimě 2017 proto přijímáme pozvání do projektu obytných terapeutických úlů. Úkol 2017 splněn! Navíc získáváme autorská práva a povolení k recyklaci leteckých map a DATABÁZE LETIŠŤ. Můžeme je tedy směle zapojit do dalších her!


 
Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola  - Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola  - Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola  -