Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola
 
 
 

Neziskovky v letectví

Partnerství není souboj o prvenství!

Partnerství je v letectví způsob, jak komunikovat rychle, v různých výškách, manévrovat domluveným způsobem, obrazem, frekvencí, systémem a s omezeným množstvím slov jasných jednoznačných významů. Proto byla zvolena angličtina a ICAO mapy a standardy včetně barev jsou jedinou lidskou dohodou po celé planetě. Vztažené k zemi nebo k nadmořské výšce.

Učit tohle všechno piloty od 15+ let je vzdělávání. Jenže věková hranice "létajících hraček" a jednoduchosti a dostupnosti a jejich ovládání se snížila. Bez ohledu na legislativu, která vždy může reagovat až na reálný vývoj situace a technologií. A tak jako už mnohokrát během 4generací pilotů žijících "bez plotů" se ti nejmenší stávají očekávanou pohromou.

Existuje však možnost předpovědět lepší verzi vývoje. Právě proto, že máme tolik zkušeností s organizováním "svobodomyslných" jako žádné jiné země a státy na této planetě. Příklad? Česká republika poskytla Číně jako technologickému obru systém správy malého ultralehkého letectví. Čína samozřejmě přidá jako leader bezpilotních prostředků a technologií svůj díl "kontroly nad stroji" a piloty. Přesto - nejlepší ochrana je a bude výcvik a vzdělávání. Od nejmenších!

Stojíme na křižovatce. Lépe řečeno kroužíme "nad letištěm", protože piloti nemohou "zastavit a počkat" a rozmyslet si, co dál bez toho, aby letěli dál. Stejně tak vývojáři technologií, které nutně potřebujeme pro ekologické, ekonomické i jiné projekty se také nezastavují a zdokonalují techniku a kladou požadavky na pohyb svých zařízení. Zatím jen armáda se příliš neptá, koná a testuje. Ostatní vyjednávají svá partnerství.

A my víme, že to potřebuje řešení v podobě pilotního projektu leteckých hřišť uvnitř letišť!

 
Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola  - Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola  - Letecká školka - letecká školka, talentované děti, juniorský program, okřídlení strážci, trenérská škola  -